قابلمه هایی که امروزه در آشپزخانه ها برای پخت و پز استفاده می شوند، علی رغم تفاوت هایی که دارند دارای شباهت های کاربردی هستند. یکی از این شباهت ها این است که اغلب قابلمه ها زمانی که روی حرارت قرار می گیرند باید بتوانند حرارت را به گونه ای مناسب به مواد غذایی انتقال دهند. به طور معمول از فلز آلومینیوم برای این موارد استفاده می شود. فلز آلومینیوم دارای ویژگی هایی است که می تواند یکی از گزینه های مناسب برای انتقال گرما محسوب شود.

فرآیند ساخت قابلمه های گرانیتی نانو

ظروف گرانیتی طی فرآیندی فشرده سازی می شوند و این عمل در مقیاس میکروسکوپی انجام می پذیرد. مونومر های ساخت قابلمه های گرانیتی تحت دما و فشار مناسب به مرحله پلی مری خواهند رسید و پس از آنکه روکش مناسب لعاب شیشه ای برای آن ها تعبیه شد به بازار عرضه می شوند. این قابلمه ها دارای ویژگی هایی می باشند که آن ها را از سایر قابلمه های مشابه جدا می کند. به دلیل فناوری ساخت نانو در این قابلمه های گرانیتی، بسیاری از عیوبی را که دیگر قابلمه ها با آن مواجه بوده اند، در مراحل ساخت این ظروف برطرف شده است. اولین و بارزترین ویژگی این ظروف نچسب بودن آن ها، آن هم به وسیله یک روکش شیشه ای می باشد. این فرایند علاوه بر اینکه باعث خواهد شد که غذا به کف آن نچسبد، می تواند باعث شود که این ظروف به راحتی از آلودگی پاک شوند و تمیز بمانند.


ویژگی های قابلمه نانو گرانیت

به دلیل ویژگی نانو این ظروف و ایجاد کیفیت ممتازی که توسط شرکت های سازنده آن ها انجام می گیرد می توان از این ظروف به عنوان یکی از بهترین انواع ظروف نانوی موجود در بازار یاد کرد.
قابلمه های گرانیتی به نسبت دیگر قابلمه ها، دارای خطر کمتری برای سلامتی انسان می باشد. به این دلیل که این قابلمه ها به عنوان قابلمه های نچسب شناخته می شوند. چسبیدن مواد غذایی به کف آن ها به ندرت و یا در صورتی که دچار آسیب شوند اتفاق خواهد افتاد. آنچه حساسیت ها را برای استفاده نکردن از برخی ظروف بالا می برد مضراتی است که بعد از استفاده از آن ها برای مواد غذایی که با آن ها طبخ می شوند وجود خواهند داشت. قابلمه های نانو گرانیتی جز بهترین ظروف از نظر تضمین مواد غذایی می باشند چرا که هنگام پخت و پز مواد شیمیایی یا فلزاتی سنگین را به درون غذا رها نخواهند کرد.

سرویس قابلمه 10 تکه آزور مدل AZ-2001CS

ظروف گرانیتی می توانند به دلیل بالا بودن قابلیت رسانش گرمایی که دارند میزان گرمایی را که به مواد غذایی انتقال می دهند به طور یکسان پخش کنند که این قابلیت باعث پخت غذا با کیفیت بالایی خواهد شد. به دلیل قابلیت بالایی که این ظروف دارند می توان از آن ها در فر یا اجاق گاز استفاده نمود.تنوع در رنگ و شکل ظروف نانو گرانیتی به دلیل جدید بودن متد ساخت آن ها بسیار بالا می باشد. که این موضوع باعث شده است افرادی که علاوه بر کارآیی بالای قابلمه به شکل و ظاهر آن توجه می کنند، قابلمه های گرانیتی را انتخاب نمایند.
انواع قابلمه گرانیتی علاوه بر عملکرد مناسب دارای وزن متعادلی می باشند. یکی از معضلاتی که بسیاری از قابلمه ها دارند سنگین بودن وزن آن هاست که آشپزی با آن ها را دشوار می کند. برای خرید انواع قابلمه گرانیتی نانو حتما از یک برند مطمئن و نام آشنای عرضه کننده محصولات خانگی و لوازم آشپزخانه اقدام به خرید نمایید. دارا بودن ضمانت نامه های اصالت کالا هویت محصول خریداری شده خواهد بود. در صورت خرید اینترنتی نیز انواع قابلمه های نانو گرانیت را از فروشگاه های آنلاین معتبر و سایت هایی که سالها تجربه خرید اینترنتی محصولات را دارند خرید نمایید. قابلمه های گرانیتی برای عملکرد مناسب خود نیاز به مراقبت دارند تا سالم بمانند و سلامت غذای ما را تامین کنند.کمپانی آزور مجموعه بسیار مرغوبی از سرویس های قابلمه سوپر نانو گرانیت را تولید کرده. برای مشاهده ی آن ها اینجا کلیک کنید