دستگاه سولاردم چیست ؟

در واقع کارشناسان برند ال جی نمونه دستگاهی شبیه به مایکروفر و مایکروویو را طراحی کرده اند که می توان گفت ترکیبی از فناوری مایکروویو و امواج نوری است.
سولاردام را می توان همان دستگاه مایکروویو تصور کرد با این تفاوت که سیستم جدیدی به نام المنت های نوری به آن اضافه شده است ( البته تفاوت های دیگر هم وجود دارد که در ادامه آن ها را با هم بررسی خواهیم کرد ) . در سولاردام این امواج نوری گرمای بسیار بالایی را از خود توزیع می کنند ، وقتی مواد غذایی را درون دستگاه سولاردام قرار می دهید این سیستم با روشن شدن دستگاه شروع به فعالیت می کند .

مضاف بر آن در کف محفظه دستگاه یک سیستم جدید به نام سیستم مگاهیتر وجود دارد که امواج نورانی و گرمایی را از قسمت زیرین به مواد غذایی می تاباند و سبب گریل شدن و خوب پخته شدن مواد غذایی می شود . نکته دیگری که وجود دارد این است که محفظه پخت سولاردام به شکل دایره ساخته شده است تا به این شیوه امواج گرمای نورانی بهتر به همه جای مواد غذایی تابانده شود . تا اینجا قطعا پاسخ سوال دستگاه سولاردام چیست را پیدا کرده اید .


کارایی سولاردام چیست ؟

پس از پاسخ به سوال سولاردام چیست به سراغ کارایی سولاردام می رویم و می خواهیم پاسخ این سوال که سولاردم چه کارایی دارد را بررسی کنیم .

پیش تر در رابطه با نحوه عملکرد دستگاه سولاردام و این که چگونه می تواند مواد غذایی را آماده کند آشنا شدیم ، خوبی سولاردام ها این است که آب مواد غذایی را تبخیر نمی کند و در این حالت غذا دیگر ظاهر خشک و سفتی پیدا نمی کند . اگر دوست دارید تا غذاهای شما حالت نرم و آبدار خود را حفظ کنند بهتر است نمونه ای از دستگاه سولاردام را در منزل خود داشته باشید ، به عنوان مثال وقتی مرغی را برای بریان کردن درون دستگاه قرار می دهید متوجه خواهید شد که مرغ شما بدون خشک شدن کاملا بریان و پخته می شود و همینطور از طعم خوبی هم برخوردار خواهد بود .

سولاردم چیست ؟

در پاسخ به سوال سولاردوم چیست باید بگوییم که سولاردوم ها همان دستگاه های سولاردام هستند که برخی آن ها را با نام سولاردوم می خوانند پس بر این باور نباشید که این دو ، دو تا دستگاه جداگانه هستند .

کانوکشن در سولاردام چیست ؟

بعد از پاسخ به سوال سولاردم چیست ، حال به سراغ کانوکشن سولاردام می رویم تا ببینیم که این عملکرد چه ویژگی دارد ؟

این نوع سوال از جمله از سوالاتی است که زیاد از ما پرسیده می شود ، این دستگاه مجهز به عملکرد کانوکشن می باشند که بسیار کاربردی بوده اند . در واقع کانوکشن در سولاردام این امکان را می دهد تا شما غذای خود را با 4 برابر سرعت و یا حتی بیشتر نسبت به اجاق گاز معمولی گرم کنید . با استفاده از سولاردام ها می توان عملیات هایی مانند گرم کردن ، یخ زدایی و پخت برخی از غذاها را انجام داد .

البته نکته دیگری هم که در پاسخ به سوال کانوکشن در سولاردام چیست باید بیان کنیم این است که کانوکشن نوعی فن است که کمک می کند تا حرارت به وجود آمده در دستگاه به خوبی در همه جا چخش شود .

مزایای سولاردام

در این جا پاسخ سوال مزایای سولاردوم چیست را بررسی می کنیم :

 • سولاردام ها ویتامین ها و و املاح معدنی مواد غذایی را از بین نمیبرد به گونه ای سلامت غذا را حفظ می کند.
 • مواد پخته شده درون سولاردام ها از کیفیت و طعم بهتری برخوردار هستند .
 • در کوتاه ترین زمان ممکن میتوان بهترین غذاها را آماده کرد .
 • سرعت پخت آن ها نسبت به یک مایکروویوی معمولی بالاتر است .
 • سولاردام ها در کوتاه ترین زمان ممکن به سرعت گرم می شود .

 • معایب سولاردام
  مواد غذایی که در برابر اشعه ها پخته می شود علاوه بر مزایایی که به همراه دارند دارای معایب هم هستند که در اینجا پاسخ سوال معایب سولاردم چیست را بررسی می کنیم .

  • مواد غذایی پخته شده توسط سولاردام ها باعث افزایش سطح کلسترول ، و کاهش هموگلبین می شود 
  • هر نوع ظرفی را نمیتوان درون سولاردام ها استفاده کرد .
  • این نوع دستگاه ها پر مصرف هستند پس اگر از آن استفاده می کنید باید هزینه های ناشی از مصرف برق را در نظر بگیرید .
 • این دستگاه ها از قیمت بالایی برخوردار هستن پس بهتر است قبل از خرید بودجه خود را مشخص کنید .
 • تفاوت سولاردام و مایکروویو و مایکروفر
  پس از آن که به جواب سولاردام چیست رسیدین قطعا این سوال برای شما به وجود می آید که سولاردام چه تفاوتی با مایکروویو و مایکروفر ها دارند ؟
  در پاسخ به این سوال باید بگویم مایکروفر ها دارای المنت های معمولی هستند که در کنار آن عملکرد هایی چون گریل کردن و پخت را شامل می شود ، در مایرکووویو ها تنها امواج درون مایکروویو هستند که به عمل پخت غذا کمک می کنند و در رابطه با سولاردام ها هم باید این گونه بگوییم که در این نوع دستگاه ها علاوه بر امواج گرمایشی نوری هم وجود دارد که به پخت بهتر غذا کمک می کند .
  برای توضیحات کامل تر باید بگوییم که مایکروفر ها به وسیله مگنترون ها و المنت ها کار می کنند و عملیات های مانند یخ زدایی و گریل کردن غذا را شامل می شوند . وجود المنت ها این امکان را ایجاد می کند تا به وسیله آن ها انواع مدل های پخت و گریل کردن را انجام دهید . به خصوص برای درست کردن انواع شیرینی و کیک ها . اما درون مایکروویو ها این المنت ها وجود ندارد و تنها با استفاده از اشعه ها و امواج مایکروویو کار می کنند . البته به گفته برخی از افراد مواد غذایی درست شده درون مایکروویو ها خشک تر هستند.


 • سولاردام بخرم یا مایکروفر ؟
  خیلی از افراد هستند که از ما میپرسیند کدام یک از دستگاه های مایکروویو ، مایکروفر و یا سولاردام را بخریم !!…
  در رابطه با این موضوع باید بگویم که ما نمیتوانیم انتخاب کنیم و به شما بگوییم که کدام دستگاه برای شما بهتر است و کدام یک کاربردی تر هستند در واقع انتخاب هر یک از این دستگاه ها به سلیقه و نیاز شما بستگی دارد ، به همین دلیل توصیه ما این است که بر اساس راهنمای خرید ابتدا انتظارات خود را بررسی کنید و سپس ببینید که کدام دستگاه می تواند انتظارات شما را بر طرف کند .
  امیدوارم تا این مرحله به طور کامل به پاسخ سولاردام چیست رسیده باشید ، حال بهتر است با راهنمای خرید سولاردام آشنا شوید .

 • راهنمای خرید سولاردام
  خیلی از افراد هستند که در زمان خرید سولاردام های گیج می شوند و نمی دانند که چه مدل و یا چه برندی از سولاردام را انتخاب کنند بنابراین ما در اینجا نکات راهنمای خرید سولاردام ها معرفی کرده ایم .

 • 1. ابعاد سولاردام
  سولاردام ها در ابعاد و اندازه های گوناگونی در بازار وجود دارند ، قبل از خرید سولاردام نیاز است تا ابتدا فضای مناسبی را که نیاز است در آن سولاردام خود را نگهداری کنید را در نظر بگیرید و سپس متناسب با آن فضای دستگاه خود را خریداری کنید . می توان طول و عرض دستگاه را اندازه گیری کرد ، یادتان نرود که اندازه محفظه داخلی دستگاه را هم اندازه گیری کنید . شما میتوانید در مقاله ابعاد سولاردام از ابعاد این دستگاه ها مطلع شوید .
  2. توان مصرفی سولاردام
  سولاردام ها جزو دستگاه های پر مصرف به شمار می روند البته مصرف برق دستگاه ارتباط مستقیمی با توان مصرفی دارد بنابراین توصیه ما این است که به سراغ دستگاه هایی بروید که که از توان مصرفی مناسبی برخوردار باشد . در واقع دستگاه هایی که از حجم بزرگ تری برخوردار باشند توان مصرفی بیشتری را شامل می شوند .

 • 3. انواع برنامه پخت
  این نوع دستگاه ها عموما دارای برنامه های پخت متفاوتی هستند و دارای تنظیمات های متفاوتی هستند که از جمله از آن ها می توان به تنظیمات تایمر ، تنظیمات درجه بندی حرارت و … اشاره کرد . قبل از خرید دستگاه در نظر بگیرید که می خواهید که می خواهید دستگاه شما شامل چه برنامه ها و تنظیماتی باشد .
  4. بهترین مارک سولاردام
  در صدر برترین برند های سولادام می توان به برند ال جی ، برند کنوود ، فلر ، پاناسونیک، آزور ، بوش و، دوو و … اشاره کرد قبل از خرید برترین مارک سولاردام را برسی کنید و سپس اقدام به خرید اقدام به خرید آن ها کنید البته هر کدام از این برند ها مدل های متفاوتی از سولاردام ها را با ویژگی های متفاوت روانه بازار می کنند که باید حتما قبل از خرید آن ها را بررسی کنید .

 • 5. خرید از نمایندگی معتبر
  قطعا از وضعیت بازار اطلاع دارید که روز به روز برند های نا معتبر و محصولات بی کیفیت و تقلبی روانه بازار می شوند ، به همین منظور توصیه ما این است که از فروشگاه های معتبری و شناخته شده ای محصولات خود را خریداری کنید که دارای نمایندگی برند های برتر هستند خرید کنید .
  6. قیمت سولاردام
  قیمت سولاردام ها تقریبا همانند قیمت مایکروفر ها و مایکروویو ها می باشد و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند اما با توجه به نوع برند و ویژگی هایی که یک سولاردام می تواند داشته باشد می توان گفت که از تنوع قیمت بالاتری برخوردار هستند .


 • مایکروویو سولاردام چیست ؟
  در پاسخ به سوال مایکروویو سولاردام چیست ؟ و یا مایکروفر سولاردام چیست ؟ باید بیان کنیم که منظور مایکروویو و یا مایکروفری است که قابلیت های دستگاه سولاردام هم دارد .سولاردام چیه ؟
  در پاسخ به سوال سولاردوم چیه بیاد بگوییم که سولاردم دستگاهی است همانند مایکروویو با این تفاوت که در آن سیستم جدیدی به نام سیستم امواج گرمایی نورانی وجود دارد .کارایی سولاردم چگونه است ؟
  وجود گرمای امواج نورانی باعث می شود بتوان انواع غذاهای لذیذ و خوشمزه ای را درون سولاردام ها تهیه کرد بدون ان که قرار باشد این مواد غذایی ویتامین های خود را از دست بدهد .سولاردام چه تغفاوتی با مایکروفر و مایکروویو دارد ؟
  سولاردام ها ظاهری شبیه به مایکروفر و مایکروویو ها دارند اما از نظر کارایی و استفاده دارای تفاوت هایی هم هستند که در این مطلب ما آن ها را بررسی کرده ایم .بهترین مارک سولاردام چیست ؟
  برند های بسیار گوناگونی هستند که مدل های متنوعی از سولاردام ها را روانه بازار می کنند ، از بهترین برند سولاردام می توان به برند های بوش ، آزور، دوو ، پاناسونیک ، ال جی و … اشاره کرد .

  برای مشاهده سولاردام های ساخت کمپانی آزور اینجا کلیک کنید